В умовах інтенсифікації тваринництва на великих тваринницьких комплексах і фермах виникла зміна традиційного типу годівлі молочних корів. Різко виріс генетичний потенціал та молочна продуктивність дійного стада. Велика молочна продуктивність обумовлює різку зміну обмінних процесів в організмі молочних корів.

Основними кормами для молочних корів стали – сінаж, силос, концентровані корма при одночасному зниженні дачі сіна та коренеплодів.

Фізіологічно необґрунтована неповноцінна годівля, відсутність моціону в зимово-стійловий період, відсутність сонячної інсоляції викликає у корів різноманітні порушення обміну речовин. Найчастіше ці зміни виникають у високопродуктивних корів. І майже завжди звучить діагноз – кетоз.

Кетоз – хвороба, порушення обміну речовин, що супроводжується накопиченням в організмі високопродуктивної корови кетонових тіл при одномоментному враженні органів ендокринної системи, печінки, серця, нирок, аутоінтоксикацією організму, що супроводжується зниженням молочної продуктивності, втратою маси і досить часто порушенням репродуктивної функції корів. Телята можуть народжуватися як слабкими, так і зовсім мертвими. Найбільш небезпечний період виникнення захворювання – останні місяці тільності, а також місяць після отелення. А причина цього криється в у великій кількості споживання тваринами кормів, які багаті білками, але бідні на вуглеводи. В здоровому організмі кетонові тіла слугують запасом енергії, однак при їх надлишку від них тільки шкода.

Ветеринарні фахівці ПрАТ “Полтавазооветпромпостач” рекомендують застосовувати «Нормотел» для профілактики захворювання. Комбінація пропіленгліколю, метіоніну, комплексу вітамінів групи В та ессенціальних елементів підвищує енергетичний потенціал, стимулює обмінні процеси у корів, схильних до захворювання на кетоз.